DLACZEGO JESTEŚ SUPER MAMĄ?

supermom.jpg

 

Ostatnio zastanawiałam się nad tym, że mam pomysł na rozwiązanie konfliktu na bliskim wschodzie. Otóż wystarczy tam wysłać matkę dwójki dzieci z małą różnicą wieku.

Taka matka, z racji doświadczenia, dostaje automatycznie dyplom wszystkich najlepszych na świecie szkół mediacji i rozwiązywania konfliktów. Potrafi w magiczny sposób wybrnąć z najbardziej patowej sytuacji, potrafi każdą niepodzielną rzecz podzielić na dwa, każdy nieosiągalny cel osiągnąć podwójnie, a każde niepowtarzalne zdanie powtórzyć choć raz.

Matka dwójki dzieci ponadto ma organizm przystosowany do pracy w warunkach wysokiego stresu, przeszła również niezwykle wymagający trening refleksu. Z szybkością błyskawicy przemierza metry domu gdy przyjdzie najpierw ściągnąć dziecko z wysokiego parapetu (nikt do dziś nie wie jak tam weszło), a sekundę później zapobiec zabawą w bierki… nożami kuchennymi. Sprint, przyspieszony chód, ograniczona ilość snu, bądź sen przerywany – to elementy ćwiczeń dla agentów specjalnych pracujących w obszarach najcięższych walk. Co więcej, gdy taką matkę obudzisz w środku nocy będzie w stanie jedną ręką podgrzewać mleko ryżowe, a drugą śpiewać bez pomyłki wszystkie zwrotki, wszystkich piosenek z Trolli i Krainy Lodu. Z podziałem na role. I głosy.

Potrafi przeżyć kilka dni na zimnych resztkach z plastikowych talerzy, a niewielkie okresy odpoczynku wykorzystuje na sortowanie używanej, dziecięcej odzieży (wiara, że w końcu uda jej się tę odzież sprzedać i zarobić na tych transakcjach miliony jest jednym z czynników, które wciąż trzymają biedaczkę przy zdrowych zmysłach, więc proszę, nie wyprowadzaj jej z błędu… I tak nie ma lekko od kiedy mąż zaczął się burzyć na dwudziesty wór ciuchów zawalający pawlacz).

Więc jeśli jeszcze kiedyś pomyślisz, że jest na tym świecie coś, czego z pewnością nie da się zrobić, poszukaj w najbliższym otoczeniu wielodzietnej matki. Najlepiej tak żeby te dzieci miały rok, półtora, no góra cztery lata różnicy. Zawołaj ją i patrz jak się dzieje magia.

Abrawmordękadabra.

PS. Słowem wyjaśnienia – tak, jestem ostatnio z lekka przemęczona 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s